GABINET KOSMETOLOGII I MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

O nas

Gabinet Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica w Oświęcimiu to miejsce powstałe z pasji do piękna. Dzięki połączeniu leczenia Dermatologicznego, szerokiej ofercie zabiegów Kosmetologicznych z nowoczesnymi zabiegami Medycyny Estetycznej, od kilkunastu lat pomagamy Pacjentom wydobyć ich naturalne piękno.

W skład zespołu Gabinetu Estetica wchodzą specjaliści z zakresu Dermatologii, Medycyny Estetycznej, Kosmetologii, Trychologii.  Połączenie specjalizacji, najnowszych technologii medycznych z wiedzą i wieloletnim doświadczeniem pozwala nam skutecznie pomagać Pacjentom w zachowaniu zdrowej i pięknej skóry.

Na każdym etapie wspomagamy Pacjentów profesjonalną poradą. Stworzyliśmy autorską procedurę przed zabiegową, opartą na przygotowywaniu Indywidualnego Programu Terapii.

Dokładnie śledzimy światowe trendy, aby stale zapewniać Państwu najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze zabiegi.

Nasz gabinet to przyjazne i bezpieczne miejsce, w którym panuje życzliwa, domowa atmosfera. Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić Państwu indywidualne podejście oraz komfort, jednocześnie zapewniając najwyższe standardy opieki zabiegowej.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia w Estetica

Nasz zespół

Agnieszka Bednarska

mgr Agnieszka Bednarska

Kosmetolog / Trycholog

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Wydziału Farmaceutycznego na kierunku kosmetologia. Uniwersytet Medyczny ukończyła w 2010 roku obroną pracy dyplomowej dotyczącej roli terapii łączonych wspomagających gojenie oraz procedur kosmetologicznych w okresie okołooperacyjnym u pacjentów poddających się zabiegom z zakresu chirurgii estetycznej.

W 2007 roku odbyła staż w zakresie łączenia procedur kosmetologicznych z zabiegami chirurgii plastycznej pod okiem wybitnego chirurga plastycznego Dr n. med Andrzeja Sankowskiego w Klinice Chirurgii Plastycznej Andrzeja Sankowskiego w Warszawie.

Członek International Asocciation of Mesotherapy – Międzynarodowe Stowarzyszenie Mezoterapii, które powstało, by zrzeszać wybitnych specjalistów, w dziedzinie medycyny estetycznej, z całego świata oraz propagować wiedzę w oparciu o najnowsze doniesienia naukowe w dziedzinie mezoterapii.

Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego, które ma na celu podnosić poziom naukowy i kwalifikacje trychologów w Polsce.

Od 2009 r. z pasją i zaangażowaniem prowadzi gabinet Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica, w którym wraz ze społem specjalistów tworzy miejsce pełne piękna, w którym najważniejszy jest człowiek.

Ekspert zabiegów iniekcyjnych, takich jak mezoterapia, zabiegi z zastosowaniem biostymulatorów tkankowych, osocza bogatopłytkowego, peelingów chemicznych oraz zaawansowanych terapii łączonych. Specjalizuję się w terapiach skóry starzejącej się, z trądzikiem pospolitym, dojrzałym, różowatym, bliznach, przebarwieniach oraz problemach wypadania włosów.

Prekursorka holistycznej pracy z pacjentem z zastosowaniem terapii łączonych. Stawia na indywidualne podejście, skuteczność i bezpieczeństwo proponowanych usług. Udziela konsultacji opartych o wyniki badań laboratoryjnych oraz profesjonalną analizę skóry. Tworzy kompleksowe beauty plany, uwzględniające zabiegi kosmetologiczne/trychologiczne, pielęgnację domową oraz suplementację.

Uczestniczy w licznych szkoleniach i konferencjach, stale podnosząc swoje kwalifikacje.

W 2022r. uzyskała tytuł eksperta zabiegów iniekcyjnych.

Każdy zabieg to dla niej nie tylko problem medyczny wymagający rozwiązania, ale przede wszystkim spotkanie z człowiekiem, jego tęsknotą za pięknem, lepszym życiem, szczęściem. Już w czasie studiów interesowały ją możliwości niwelowania blizn, leczenia trądziku, przeciwdziałania procesowi starzenia się skóry, tak by jego ślady były jak najmniej widoczne. Dzisiaj stwierdza, że były to początki jej fascynacji rozwijającą się wówczas medycyną estetyczną, która już na całe życie pozostała jej pasją.

Dr n. med Marek Kania

Dr n. med Marek Kania

Chirurg / Lekarz Medycyny Estetycznej

Dr n. med. Marek Kania doświadczony chirurg lekarz medycyny estetycznej. Uczelnię medyczną ukończył w 1979 roku, otrzymując dyplom i tytuł lekarza medycyny. W 1989 roku uzyskał tytuł naukowy doktora nauk medycznych.

Stypendysta paryskich klinik chirurgicznych. Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Dr n. med. Marek Kania nieustannie dąży do rozwijania swojej wiedzy i umiejętności nie tylko poprzez pracę z Pacjentami, w gabinecie, ale również poprzez uczestnictwo w licznych konferencjach i szkoleniach naukowych. Dr Marek Kania ukończył liczne kursy z zakresu medycyny estetycznej, dermatochirurgii, chirurgii plastycznej i onkologicznej.

Szczególnym zainteresowaniem darzy medycynę estetyczną – kompetencje z zakresu tej dziedziny rozwinął na tyle, że objął funkcję wykładowcy w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach.

Pasjonat medycyny estetycznej, posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zabiegach medycyny estetycznej.

Od początku istnienia czyli od czternastu lat związany, z gabinetem Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica. Dr Marek Kania pracuje z przekonaniem, iż tylko metody i procedury ugruntowane w solidnej wiedzy i praktyce medycznej mogą pomóc Pacjentkom i Pacjentom w zachowaniu ich naturalnego piękna.

W gabinecie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica Dr Marek Kania specjalizuje się w zabiegach, z zastosowaniem toksyny botulinowej ( Botox ), zabiegach soft liftingu, zabiegach wolumetrycznych z zastosowaniem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego oraz hydroksyapatytu wapnia, nieinwazyjnej korekcie kształtu nosa oraz modelowaniu kształtu ust.

Dorota Milewska-Wróbel

Dr n. med Dorota Milewska-Wróbel

Dermatolog-wenerolog / Lekarz Medycyny Estetycznej

Dr n. med. Dorota Milewska – Wróbel specjalista dermatolog -wenerolog, lekarz medycyny estetycznej. Członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

Studia medyczne ukończyła w Śląskim Uniwersytecie Medycznym natomiast Specjalizację z Dermatologii i Wenerologii odbyła w Klinice Dermatologii w Katowicach.

W latach 2009-2016 pracowała w Oddziale Dermatologii Dziecięcej w Katowicach, gdzie zdobyła doświadczenie w leczeniu dermatoz dziecięcych. Pasja do dermatologii dziecięcej wpłynęła na temat pracy doktorskiej Pani doktor, która poświęcona została Atopowemu Zapaleniu skóry.

Autor i współautor publikacji oraz prac badawczych na wielu zjazdach naukowych.

W swojej pracy zajmuję się leczeniem chorób skóry zarówno dorosłych jak i dzieci, wenerologią, dermatochirurgią oraz medycyną estetyczną. Wykonuje zabiegi medycyny estetycznej wciąż poszerzając swoją wiedzę poprzez udział w licznych warsztatach i szkoleniach naukowych oraz zabiegi z zakresu laseroterapii, łyżeczkowanie, kriochirurgię, usuwanie zmian metodą elektrochirurgii oraz laserem chirurgicznym (brodawek łojotokowych, włókniaków miękkich), usuwanie znamion barwnikowych z oceną hist-pat.

Z Gabinetem Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica związana od 2013 roku, w którym z pasją i zaangażowaniem wykorzystuję najnowocześniejsze metody leczenia na miarę XXI wieku.

mgr Malwina Pajanowska

Kosmetolog

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku Kosmetologia, który ukończyła w 2010 roku.

Ekspert zabiegów laserowych. Doświadczony zabiegowiec. Swoją pracę w zakresie laseroterapii wykonuje od 2009 roku. Zdobyte wykształcenie oraz doświadczenie pozwalają jej optymalnie łączyć wiedzę, z praktyką.

Stale podnosi swoje kwalifikacje współpracując z najlepszymi ośrodkami medycznymi oraz biorąc udział w licznych szkoleniach oraz sympozjach z zakresu laseroterapii oraz medycyny estetycznej.

W gabinecie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica specjalizuje się w zabiegach laserowych, za pomącą najbardziej zaawansowanej platformy laserowej ALMA HARMONY XL PRO, wykorzystując lasery frakcyjne zarówno ablacyjne (laser erbowy), jak i nieablacyjne ( laser neodymowo – yagowy), laser Dye – VL służący do usuwania nadmiernie rozszerzonych naczyń krwionośnych, przebarwień, a także zagęszczania i odmładzania skóry oraz laser diodowy Vectus służący do usuwania niechcianego owłosienia.

Mgr Malwina Pajanowska specjalizuje się również, w nieinwazyjnym odmładzaniu skóry z wykorzystaniem urządzeń medycznych, między innymi termoliftingu NIR, który napina i unosi tkanki za pomocą światła podczerwonego

W codziennej pracy szczególną uwagę zwraca na efektywność i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Uśmiech, i zadowolenie Pacjenta, to dla niej największa satysfakcja. Dzięki indywidualnemu podejściu do Pacjenta szybko i skutecznie pomaga w uzyskaniu najlepszych efektów.